Klematis ,,Dzieci Warszawy,, (lielziedu), /Clematis/- 2l kont.
  • Klematis ,,Dzieci Warszawy,, (lielziedu), /Clematis/- 2l kont.
  • Klematis ,,Dzieci Warszawy,, (lielziedu), /Clematis/- 2l kont.

Klematis ,,Dzieci Warszawy,, (lielziedu), /Clematis/- 2l kont.

9,80 €

Cena ar klienta karti: 9.31 €

Mežvītenis "Dzieci Warszawy" var sasniegt 2.5m augstumu. Zied vasarā ar gaiši violetiem ziediem (apt. 16cm diametrā). 

Šī šķirne pieder pie 2.grupas. (Par grupām lasi zemāk aprakstā.) 

Mežvītenim nepieciešams pamats, pa kuru vīties uz augšu. Nestādīt to tuvu pie mājas sienas (atstāt vismaz 50-60cm), lai tam pietiktu mitrums augsnē un virsū negāztos ūdens no jumta. 

Stādīt saulē vai daļējā saulē, vidēji smagā, trūdvielām bagātā, irdenā un vidēji mitrā augsnē. 

Daudzums
Nav noliktavā

Klemāti iedalās trīs grupās:

1. Agri (pavasarī) ziedoši klemāti. Tie zied uz iepriekšējā gada dzinumiem, tāpēc apgriešana īsti nav nepeiciešama. Pēc ziedēšanas var izgriezt sausos, vājos dzinumus, ja nepieciešams. Ja novērojat, ka krūms ir novārdzis, ir iespējama kardināla apgriešana, atstājot 15-20cm no zemes, tomēr tas ietekmēs ziedēšanu un to nevajadzētu atkārtot biežāk kā reizi trijos gados. Šis grupas klemātus vēlams pat audzēt lielos podos, ja iespējams, ko ziemā ienest siltākā vietā, lai dzinumi neapsalst. 

2. Agri (vasaras sākumā) ziedoši klemāti, kas bieži vien uzzied otrreiz. Tie zied gan uz iepriekšējā gada dzinumiem (vasaras sākumā), gan jaunā gada dzinumiem (vasaras beigās). Ja ir vēlme saglabāt iepriekšējā gada dzinumus, rudenī tos nepieciešams uzmanīgi noliekt un piesegt. Ja iepriekšējā gada dzinumi apsals, ziedēšana visticamāk notiks tikai vienreiz - uz jaunajiem dzinumiem. 

3. Vēlu (vasaras vidū, beigās) ziedoši klemāti. Ziedus veido uz jaunā gada dzinumiem, tāpēc februārī, martā ir jāveic kardināla apgriešana, atstājot apt. 15cm no zemes. 

SVARĪGI! Šķirnes ar pildītiem ziediem parasti zied uz iepriekšējā gada dzinumiem. Uz jaunā gada dzinumiem veidosies vienkārši ziedi. 

Mūsu platuma grādos iepriekšēja gada dzinumi mēdz apsalt, tāpēc var nākties veikt kardinālo apgriešanu un ziedi veidosies tikai uz jaunā gada dzinumiem. Ziemā mežvīteņa saknes var nedaudz apsegt ar egļu zariem. Ja nepieciešams saglabāt dzinumus, tos uzmanīgi noliec un piesedz.